Bajka, pies pólnocy

Skąd: Zabrze

PostWysłany: Wto 16:58, 19 Cze 2012    Temat postu: Bajka, pies pólnocy

mię: Bajka
Rasa: mieszaniec w typie psa pierwotnego (z wyglądu i zachowania)
Płeć: suka wysterylizowana
Data urodzenia: 2009/2010
Zabiegi wet: zaszczepiona, zachipowana, odrobaczona, wysterylizowana.
Stosunek do kotów: Koty goni w nie do końca określonych celach Mruga Nie atakuje otwarcie, ale mam wrażenie, że chcąc się bawić mogłaby zrobić krzywdę.
Stosunek do psów: różny. Z jednymi dogaduje się po wcześniejszym ustaleniu kto rządzi, na spacerach niektóre ignoruje całkowicie (zwłaszcza małe rasy) go innych natomiast pała zdecydowaną niechęcią i ataki są otwarte i na całego. Z moją prywatną suką malamuta ścięła się na ostro i od tamtej pory, obie reagują agresją na swój widok.
Stosunek do dzieci: dzieci lubi, chętnie wystawia się do głaskania.
Opis: Bajka trafiła do nas z ulicy, jej poprzedni właściciel wychowywał ją za pomocą przemocy. Bajka przestraszona wyraźnie ostrzega, jeśli to nic nie daje atakuje. Przebywa u nas od dwóch miesięcy i przy odpowiednim podejściu naprawdę szybko się uczy. Początkowo nie dała sobie nawet założyć szelek, nie mówiąc o podnoszeniu łap, teraz kiedy nabrała zaufania, nie jest to żaden problem. Osoba znająca się na psiej psychice i potrafiąca zachęcić psa do współpracy, unikając sytuacji prowokujących, świetnie sobie z nią poradzi i tylko takiej osoby dla niej poszukujemy.
Bajka nie toleruje ludzi „pachnących” alkoholem, ewidentnie się wtedy spina i zamyka w sobie.
Jak każdy pies w typie, wymaga dużo ruchu, nie wybiegana zaczyna przekopywać ogródek. Nie nadaje się na psa stróżującego, pozostawiona sama na dworze zaczyna wyć, co może być uciążliwe dla sąsiadów. W domu grzecznie kładzie się na swoim miejscu i spokojnie czeka na powrót opiekuna. Nie niszczy, nie demoluje. Daje sobie odbierać miskę, na spacerach ciągnie na smyczy, reaguje na komendy, jednak trzeba pracować nad odwołaniem alarmowym, bo instynkt łowny ma silny. Bajka jest wielkim pieszczochem, uwielbia głaskanie i czochranie. Świetnie się nada na towarzysza osoby aktywnie lubiącej spędzać czas z psem, skłonnej do poświęcenia jej uwagi i wiedzącej jak wypracować prawidłową relację człowiek/pies. Bajka pilnie poszukuję domu stałego lub tymczasowego ( ze względu na obopólną niechęć tymczasowiczki i mojej suki, nie możemy jej poświęcić tyle czasu i uwagi na ile zasługuje). Kontakt: 691 922 030, 502 311 695 lub [link widoczny dla zalogowanych]

Bajka pozostaje pod opieką wolontariuszy fundacji Akita w Potrzebie.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Fundacja Szara Przystań Strona Główna -> W nowych domach / PSY - adoptowane Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)